בעבור מעשנים, הפסקת הסיגריה היא הזדמנות מצוינת להירגע, לעצור את שגרת החיים ולהתמקד בכמה דקות של שקט. על פי הנתונים, כ-20% מאזרחי ישראל מעשנים, כאשר מספר המעשנים נשאר יציב לאורך השנים. אם גם אתם מעשנים שיוצאים להפסקת סיגריה, אתם בוודאי תוהים לעצמכם כיצד תוכלו לנצל את הדקות הספורות הללו לטובת ניצול מקסימלי של הזמן. כיצד תעשו את זה נכון? להלן מספר טיפים:

בחירה בתחליפי טבק

אם אתם מוצאים את עצמכם יוצאים באופן תכוף להפסקות סיגריה, אתם לא לבד. הניקוטין נחשב לאחד מהחומרים הממכרים ביותר בעולם והוא משפיע באופן ישיר על המוח. הניקוטין נשאר בגוף למשך כרבע שעה עד ל-20 דקות בלבד, כאשר לאחר מכן נוצר צורך דחוף בסיגריה נוספת. על מנת להפחית את תדירות העישון אפשר לעבור לשימוש בטבק ללא ניקוטין אשר מהווה תחליף לטבק הממכר. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי גם תחליפי טבק משפיעים על הבריאות, ועל כן בחירה בתחליפי טבק היא טובה לטובת גמילה אך גם הפחתה של תדירות היציאות להפסקות.

האזנה למוזיקה

דרך מצוינת להעביר את זמן ההפסקה שלכם כמו גם לנצל את הזמן בחוכמה היא דרך האזנה למוזיקה. מוזיקה היא בעלת השפעות עמוקות על התודעה ועל המוח, בייחוד במצבים של לחץ וחרדה שמובילים לרצון מוגבר לעישון סיגריות. כאשר אתם יוצאים לסיגריה שימו לעצמכם באוזניות את השירים האהובים עליכם, כאשר מומלץ להכין מבעוד מועד פלייליסט שירים לכם את האווירה ויאפשר לכם לנצל את הזמן של ההפסקה לטובתכם.

 

שיחה עם עמית לעבודה

מאחר והתופעה של עישון היא תופעה נרחבת, סביר מאוד להניח כי במקום העבודה שלכם ישנם מעשנים נוספים. הפסקת סיגריה היא הזדמנות מצוינת ליצור קשרים חברתיים ואף להתעדכן במצבם, כל זאת מתוך מטרה להפוך את ההפסקה הזו לזמן איכות קצר, אך מנוצל כהלכה. לא מעט שיחות מרתקות מתקיימות בזמן ההפסקה הזו ועל כן אם אתם מעוניינים ליצור קשרים חדשים, נצלו את ההזדמנות לטובת יצירה של קשרים חדשים.

קריאת מאמר

בשתיים עד שלוש דקות ניתן להעשיר את הידע, וזאת באמצעות קריאה של מאמרים או כתבות שמעניינות אתכם. במקום לבזבז את הזמן על גילול ברשתות החברתיות, זה הזמן לנצל את ההפסקה לטובת קריאה מהירה של כתבה/מאמר ובהתאם לכך ליצור מערך המאפשר לנצל את זמן הסיגריה לטובת העשרה במגוון תכנים, כאשר היום באתרים הגדולים ניתן לדעת מראש מהו זמן הקריאה ובהתאם לכך להתאים את ההפסקה שלכם.

שתייה חמה

אחד האלמנטים האהובים והמרגיעים ביותר על ידי מעשנים היא שילוב של סיגריה ביחד עם שתייה חמה. אם אתם חשים בעייפות, קפה טוב יהפוך את הסיגריה שלכם לחגיגה של ממש ואילו אתם רוצים להירגע ולשלב דווקא אלמנט מרגיע, בחרו בתה ביחד עם לימון, ג'ינג'ר וכן חומרי גלם מצוינים כמו למשל צמחי מרפא שיכולים לסייע לכם ליצור הפסקה בעלת אלמנט בריאותי, וזאת למרות עישון הסיגריה.

לסיכום

הפסקת סיגריה מהווה הזדמנות מצוינת לטובת פיתוח של יחסים עם עמיתים לעבודה, קריאה של מאמרים, צפייה בסרטונים או אפילו ישיבה עם עצמכם עם מוזיקה טובה באוזניות. שימוש בתחליף טבק הוא אלמנט שיכול לחולל הבדל עצום הן ביכולת להפחית את התלות בסיגריות אבל גם לטובת יצירת תמהיל המעודד הפסקת עישון, כחלק מהבנה כי הפסקות סיגריה לא רק פוגמות בפרודוקטיביות אלא גם בבריאות שלכם ושל הסביבה שלכם.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.