עובדים בבניית או קידום אתרים? כדאי שתכירו את צמח המורינגה, אשר מספק לגוף את האנרגיה הדרושה לתהליכים הטבעיים המתרחשים בו ומונע מחלות ודלקות. לאילו תהליכים ומערכות צמח המורינגה מסייע? למה כדאי לשים לב, וממה צריך להיזהר כשצורכים מורינגה? כל התשובות ומידע נוסף על הצמח המרפא הזה במאמר שלפניכם.

מהו צמח המורינגה?

צמח המורינגה הינו צמח מרפא שמקורו בהודו, והוא גדל באזורים טרופיים וגם בישראל. כל חלקי הצמח, לרבות השורשים והקליפות, עשירים ביתרונות רפואיים ומכילים ערכים תזונתיים רבים וריכוזים גבוהים של חלבונים, ויטמינים, מינרלים ונוגדי חמצון, לכן הוא נחשב מזון על שכדאי לצרוך כדי לסייע ולתמוך בתהליכים השונים המתרחשים בגוף.

מה היתרונות של צמח המורינגה?

צמח המורינגה מכיל מגוון סיבים תזונתיים ונוגדי חמצון, מה שמקנה לו סגולות מרפא רבות:

 

 

חלקי צמח המורינגה

אפשר להכין מחלקיה השונים של המורינגה מגוון אבקות או שמנים:

רכיביו התזונתיים של צמח המורינגה

צמח המורינגה נחשב כמזון על, ולא בכדי; הוא מכיל קבוצה מכובדת של רכיבים בריאותיים, כמו:

תופעות לוואי של צמח המורינגה

המורינגה הינה צמח טבעי והיא מוגדרת כבטוחה לשימוש, אך לעיתים עלולות להופיע תופעות לוואי כמו שלשולים, אשר מעידים על תהליך ניקוי הגוף והמעיים שצמח המורינגה מבצע. כמו כן, אנשים הנוטלים תרופות לדילול דם כמו קומדין צריכים לבצע מעקב רפואי בעת נטילת מורינגה, שכן היא עשירה בוויטמין K הידוע ביכולות דילול הדם שלו. בנוסף, המורינגה מכילה אשלגן בכמות גבוהה, ולכן לא מומלצת למי שסובל מאי ספיקת כליות וצריך להקפיד על תזונה דלת אשלגן. בכל מקרה, מומלץ להתייעץ עם גורם רפואי טרם השימוש במורינגה ובמידה וחלות תופעות לוואי כאלה או אחרות.

לסיכום

צמח המורינגה הוא מזון על הידוע בסגולותיו המרפאות. הוא מכיל וויטמינים, נוגדי חמצון וערכים תזונתיים רבים ונוספים, שמסייעים לגוף בהגנה ומניעת מחלות, חיזוק מערכת החיסון, איזון רמות הסוכר והכולסטרול ועוד. מומלץ לצרוך את צמח המורינגה במינונים המתאימים ובהתאם להמלצת גורם רפואי מוסמך.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.