אם אתם מחפשים רכב מנהלים ומתלבטים בין השכרת רכב וליסינג פרטי, המאמר הזה מיועד עבורכם. מה ההבדל בין השכרת רכב לליסינג פרטי, למי כל אחת מהעסקאות מתאימה ומה היתרונות והחסרונות שלהן? כל התשובות לפניכם.

מה ההבדל בין השכרת רכב לליסינג פרטי?

האמת היא שמדובר בשתי עסקאות די דומות, אך בכל זאת יש כמה הבדלים שכדאי לעמוד עליהם במאמר זה. במה העסקאות האלה דומות? בסופו של דבר אתם משלמים לחברת רכבים על מנת שתוכלו לקחת רכב ולהשתמש בו. בתוך כך, שתי השיטות הללו מתאימות למי מכם שלא רוצה להחזיק רכב שיהיה רשום על שמו, אך בד בבד גם לא רוצה לוותר בשום פנים ואופן על הניידות שלו. יש הרבה סיבות לבצע קניית רכב מליסינג, בהמשך נעמוד על היתרונות של השיטה הזו עבורכם.

בכל מקרה, אז מה ההבדל בין שני השירותים הללו? תחילה נעמוד על מהות השירות. ליסינג פרטי מתאים מאד למי שבכל זאת רוצה לרכוש רכב מנהלים לצורך העניין, אך הוא ממש לא רוצה להיכנס להלוואות מול הבנק. בתוך כך, בניגוד להשכרת רכב לטווח קצר, הליסינג הפרטי הוא עסקה לטווח ארוך שבמהלכה אתם משלמים כל חודש סכום קבוע שאתם יכולים לעמוד בו. כלומר, השכרת רכב הוא פתרון לטווח קצר יותר ואילו ליסינג פרטי הוא פתרון ארוך טווח.

למי מתאים להשכיר רכב?

אם אתם צריכים רכב לטווח קצר ואין לכם פתרון בזמן המידי, השכרת רכב יכולה להיות פתרון מעולה עבורכם. תוכלו לשכור רכב מנהלים ליום אחד, לכמה ימים או אפילו לכמה שבועות. כך אתם למעשה לא מוותרים על הניידות שלכם מצד אחד, ומצד שני גם לא מתפשרים על האיכות של הרכב ומקבלים רכב מנהלים יוקרתי ומאובזר.

 

 

למי מתאים הליסינג הפרטי?

אם אתם מחפשים פתרון לטווח ארוך יותר ועסקה שבמהותה יכולה לאפשר לכם לקחת רכב יוקרתי לטווח ארוך, כזה שלא באמת הייתם יכולים לקנות, ליסינג פרטי הוא פתרון מעולה עבורכם. כך אם גם מרוויחים את הניידות שלכם בחסרה לכל הזמן וגם נוסעים על רכב יוקרתי שללא הליסינג הפרטי לא היה לכם סיכוי לעלות עליו.

מה היתרונות של כל אחת מהשיטות?

היתרונות של הליסינג המימוני כבר ידועים לכם וזו בדיוק הסיבה שלא מעט אנשים שמחפשים רכב יוקרתי פונים למודל הזה. היתרון המשמעותי במודל הזה בא לידי ביטוי בכך שאתם תוכלו להרגיש כאילו הרכב באמת שלכם. נכון, מדובר פה בליסינג פרטי ועדיין, עצם העובדה שאתם לוקחים את הרכב לטווח ארוך תגרום לכם להיקשר אליו מאד.

בנוסף, בתום תקופת העסקה אתם יכולים להחליט אם אתם מחזירים את הרכב, ממשיכים איתו או משדרגים אותו לרכב יוקרתי יותר. לגמישות הזו יש חשיבות מכרעת כי בסופו של דבר אתם לא מתחייבים למשהו שאתם לא רוצים. כמובן שבהשוואה למודל ההשכרה לטווח קצר, ליסינג פרטי הוא גם משתלם הרבה יותר.

ומה היתרונות של השכרת רכב? בגדול אין לכם דאגות, הרכב לא שלכם, אתם לוקחים אותו מתי שאתם רוצים ומחזירים אותו מתי שרוצים, העיקר שלא תשכחו למלא דלק לפני שמחזירים. אתם לא נקשרים לרכב והוא לא יהפוך להיות שלכם בשום מצב. מה שכן, הגמישות והחופש הללו יעלו לכם יותר כסף במודל ההשכרה.

לסיכום

במאמר זה למדנו מה ההבדלים בין השכרת רכב וליסינג פרטי. לכל אחת מהשיטות יש יתרונות וחסרונות, כך שלפני שאתם ממהרים להחליט למדו על כל אחת מהן וקבלו החלטה מושכלת.