חולמים לעבוד באחד התחומים הכי מבוקשים בענף הדיגיטל וגם לראות עולם על הדרך? כדאי שתדעו שזה לגמרי אפשרי. טכנולוגיות התקשורת המפותחות של העולם המודרני מאפשרות כיום עבודה מרחוק, אם כי עבודה מרחוק לא בהכרח חייבת להיות מהבית או מבית קפה, אלא אפילו ממדינות זרות. כתוצאה מכך, הלכה וגדלה התופעה של אנשים שבוחרים לפתח לעצמם קריירה שנתמכת על ידי רשתות אינטרנט, כך שיוכלו לטייל בעולם בעודם שכירים או עצמאיים. עובדים אלה זכו לכינוי "נוודים דיגיטליים", ומדובר בעיקר בצעירים העוסקים בתחומים טכנולוגיים או דיגיטליים כמו קידום אתרים. אם אתם עוסקים בתחום וחושבים להיות נוודים דיגיטליים בעצמכם, ריכזנו עבורכם את כל המידע שכדאי שתדעו.

רילוקיישן כדרך חיים

קיימות לא מעט סיבות שבגינן אנשים רבים בוחרים לעבוד ממדינות זרות. אם אתם רוצים לבצע רילוקיישן, כנראה שיש בכם איזושהי כמיהה להתפתחות עצמית, בין אם בפן האישי ובין אם בפן העסקי, או שזה דווקא רצון לאתגר את עצמכם ואולי אפילו לשנות את מזלכם בסביבה חדשה ולא מוכרת. כך או כך, מדובר בהרפתקה נהדרת ומעצימה, ואם אתם אמיצים מספיק, כדאי לכם לשקול להפוך את הרילוקיישן לדרך חיים, כפי שעשו ועושים היום אנשים רבים מרחבי העולם ומישראל. עם זאת, לפני היציאה לדרך כדאי שתכינו את עצמכם מראש ותדאגו לטפל בהליכים בירוקרטיים חשובים, במיוחד אם אתם מתכוונים להשתקע במקום מסוים לתקופה ארוכה יחסית.

למה קידום אתרים הוא תחום שמתאים לנוודות דיגיטלית?

כיום, היבטים רבים בחיים שלנו קשורים בפלטפורמות דיגיטליות שונות, כמו תקשורת על ידי רשתות חברתיות, רכישות מקוונות ואפילו חלק מהעבודות שלנו קשורות כיום בעולמות הדיגיטל. עבודות שמתאימות לנוודים דיגיטליים הן עבודות שלא מצריכות מכם יותר ממחשב נייד וגישה לאינטרנט, כמו תכנות, עיצוב גרפי, וקידום אתרים SEO. על ידי עבודה בקידום אתרים, ניתן להגדיל בצורה יעילה חשיפה של אתרים במנועי חיפוש שונים, מה שאומר שכמעט כל בית עסק שמתפעל אתר אינטרנט צריך להיעזר ברמה כזו או אחרת בשירותיו של מקדם אתרים מקצועי. מכיוון שמדובר במקצוע מבוקש בו ניתן לעבוד מכל מקום דרך המחשב, תחום קידום האתרים יכול להתאים כמו כפפה ליד עבור מי שרוצה להיות נווד דיגיטלי.

 

 

יש גם קשיים

כמו לכל דבר בחיים, גם לנוודות דיגיטלית יש יתרונות וחסרונות. היתרונות ברורים: מדובר בהרפתקה מטורפת שבמסגרתה אפשר לראות עולם, לצבור חוויות, להכיר אנשים חדשים ואפילו לחסוך כסף. עם זאת, עליכם להבין שזה לא מתאים לכל אחד ועליכם לשקול היטב את הקשיים שעשויים לצוץ. מלבד הקשיים הברורים בכל הקשור לאשרות שהייה ולבירוקרטיה, חשוב שתצליחו לנהל את העבודה שלכם כמו שצריך. אתם עשויים להיתקל בקשיים במציאת חיבור טוב לאינטרנט, או שהעבודה באזורי זמן שונים מזה של הלקוחות או המעסיקים עשויה לאתגר אתכם. כמו כן, כדי שכל העסק ישתלם לכם, צריכה להיות לכם משמעת עצמית חזקה מאוד ותוכנית ברורה לניהול זמן כדי שהעבודה לא תזלוג לשעות הפנאי שלכם, או להיפך.

סיכום

לסיכום, אם אתם עובדים כמקדמי אתרים ואתם חושבים לבצע שינוי מהותי באורח החיים שלכם, אחת האופציות שכדאי לכם לחשוב עליהן היא נוודות דיגיטלית – כך תוכלו גם להמשיך לעבוד כמקדמי אתרים וגם לטייל בעולם. עם זאת, מאחר שמדובר בצעד גדול ומשמעותי, חשוב שתשקלו את היתרונות אל מול החסרונות במטרה לבדוק האם זה באמת מתאים לכם.