האם שרת VPS משפיע על דירוג האתר בגוגל

מאז שעברנו לשרת VPS של חברת GNS, ביצועי האתר העסקי שלנו השתפרו משמעותית וכך גם הדירוג בתוצאות החיפוש. כיצד שינוי זה התרחש?

למה בחרנו ב-VPS?

מאחר שלא היינו מרוצים מביצועי האתר, חיפשנו אלטרנטיבה איכותית להפעלתו. לאחר התייעצות עם מומחים לנושא זה, החלטנו לנסות לארח את האתר במסגרת שירות ענן, על גבי שרת וירטואלי. בהמשך להחלטה זו, עברנו לVPS של GNS ואז העניינים קיבלו תפנית מהירה לטובה. כפי שהוסבר לנו, שירות VPS (Virtual Private Server) הוא בעצם שרת וירטואלי, שבמקרה שלנו אנו שוכרים מחברה זו, למרות שהוא מבחינתנו כמו שרת פנימי, קל לניהול. כמה שרתים כאלה יכולים לפעול במקביל על אותו שרת פיזי אצל הספק, אבל מבחינתנו כל זה שקוף. מי צריך את כל ההתעסקות הטכנית הזו במילא? היא רק מפריעה למה שחשוב לנו כעסק – הפרנסה והרווחים.

הביצועים זינקו

בעקבות המעבר לשירות של GNS, הבחנו בשיפור ברור בביצועי באתר. הוא נטען יותר מהר בעמודיו השונים וזמני טעינה אלה התקבלו בעקביות, לאורך זמן. העומסים על האתר השתנו מאוד עם הזמן. קורונה, מבצעים, חגים – מגוון גורמים הביאו את לקוחותינו להיכנס לאתר ב"גלים" חוזרים ונשנים. לשמחתנו, הוא עמד בזה יפה מאוד, תודות ליכולת ה-VPS לעמוד בדרישות משתנות של משאבים – גידול וקיטון על פי הצורך, באופן מיידי. כיום האתר מתפקד מבחינתנו בצורה האופטימלית וכל זאת, מבלי שנצטרך כמעט להתעסק עם הצד הטכני בעצמנו.

האם שרת VPS משפיע על דירוג - האתר בגוגל

הקשר לדירוג אתרים הוכח

עם הזמן, נוכחנו גם בקשר שעליו מדברים מומחי SEO, שבין ביצועי האתר לבין מיקומו בתוצאות החיפוש. זה פשוט משפיע לטובה! אין ספק שלא מדובר בפרמטר היחידי שבו גוגל מתחשב, אבל מסתבר שגם הוא נלקח בחשבון. כך שקיבלנו כאן "על הדרך" ערך מוסף מפתיע לטובה ועוד באותו המחיר. כשחושבים על זה, שני אלה הולכים ביחד: מחד, שיפור דירוג האתר מביא לנו יותר לקוחות מתאימים. מאידך, ביצועיו המצוינים כיום, מסייעים לשמור אותם ולעודד אותם לקנות.

הרווחנו בדרכים רבות

למרות הנושא הטכני לכאורה, השיקולים שהפעלנו במעבר ל-VPS אצל GNS היו למעשה שיקולים כספיים רבים. לביצועי האתר שלנו ולדירוגו במנועי החיפוש, יש השלכות כספיות ברורות. בנוסף, ה-VPS אפשר לנו לצמצם עלויות רבות סביב ניהול שרתים בעצמנו. כל זה הפך להיות "כאב הראש" של הספק במקום שלנו, כולל שדרוג הציוד שלו עם הזמן. מי רוצה להתעסק כל הזמן, עם רכישות ושדרוגים ותקלות וכל הבלגן הזה? כיום, אנחנו פנויים יותר מתמיד להתמקד בעסקים, במקום לבזבז זמן וכסף על נושאים טכניים.

לסיכום

בשורה התחתונה, אין ספק מבחינתנו כי עשינו בחירה טובה. שרת VPS משפיע על הביצועים, על ההוצאות סביב האתר, על דירוגו ועוד. תועלות רבות, ביחס לפשטות ולעלות הנוחה.