תחום ההייטק כבר שנים נמצא בצמיחה ונהנה מהילה של יוקרה, אך גם כיום התחרות קשה, ולצד העובדה שיש מקום לכולם, עדיין כל חברת הייטק נדרשת להתנהל בצורה חכמה, וזאת כדי לנצל עד תום את הפוטנציאל שגלום בה וכדי ליישר קו מול החידושים האחרונים בתחום. מכאן שלצד הצורך לקרוא נכון את המפה, למצוא עובדים מחוננים ולהגדיר כראוי מטרות ודרכי יישום, בין היתר חשוב למצוא רואה חשבון שאינו פחות ממצוין. למה אם כן ניתן לצפות מרואה חשבון עבור תחום כה ייחודי? ניגשנו לעשות סדר בנושא!

שירות ממוקד נישה

רואה חשבון עבור חברת הייטק צריך לדעת להציע אוריינטציה ממוקדת בעולם כה תחרותי וייחודי. מה זה אומר? ובכן כפי שמסביר אבנר הייזלר בynet, רואה חשבון צריך להיות מנוסה בליווי עסקים מהתחום. מכאן שעליו להתמצא בתקנים הבינלאומיים, להעניק שירותים גם בשפה האנגלית, להיות מודע להיבטים שנוגעים למשקיעים, לדעת לתת עצות שנוגעות לתמריצים, להביע בקיאות בניהול חשבונות רב מטבעי, וכמובן שגם עליו להיות בקיא בכל הנוגע לניהול כספים.

תרומתו של רואה חשבון

מאחורי כל חברת הייטק קיים החלום לעשות אקזיט, וכאן מדובר ברצון לנהל סטארטאפ משגשג שמגלגל כספים ושנהנה מלא מעט הכנסות שתלויות במשקיעים. מכאן שהתנהלות פיננסית מקצועית חשובה ביותר – חיוני לבחור ברואה חשבון שמגיע מהתחום. אי לכך אם שמעתם על אבנר הייזלר בפייסבוק או במגוון אתרים מובילים ברחבי הרשת, אתם כבר יודעים שהוא רואה חשבון בעל ניסיון עשיר, בין היתר בתחום ההייטק. רזומה זה מאפשר להייזלר לחדד עד כמה חשוב לבחור ברואה חשבון מתאים כבר משלב הקמת החברה. שנרחיב? מדובר בשלב שמשפיע באופן מוחשי על מגוון תהליכים עתידיים. יש להפנים שכל עוד נעזרים ברואה חשבון מקצועי בשלב יותר מוקדם, כך זוכים להימנע מהוצאות מיותרות, להגיע ליותר משקיעים ולהשיג עובדים יותר טובים. עם זאת, מה שאולי הכי חשוב להפנים, זה שבאמצעות פנייה מוקדמת לרואה חשבון זוכים לקבל ביטחון כלכלי, זוכים ללכת עם הרעיון בכול הכוח, וזאת כי ישנה תוכנית כלכלית שמייצרת תוואי פעולה מושכל ומבטיח.

 

 

כשהמשקיעים הם חלק חשוב מהמשוואה

לא מעט חברות הייטק תלויות בגיוס מוצלח של משקיעים. מכאן כפי שמחדד אבנר הייזלר בכלכליסט לגבי החשיבות של הבנת המערכת כאשר מבקשים להפיק את המיטב מביטוח קיים, כך גם פה הייזלר מבקש לחדד כיצד ניתן להפיק את המרב מבחירה של רואה חשבון עבור חברת הייטק. הייזלר מסביר שרואה חשבון יודע כיצד רצוי להציג בפני המשקיעים את הנתונים הפיננסים, ואף רואה חשבון יודע כיצד להתנהל מול משקיעים בשוטף, וזאת כדי לשדר שקיפות, אמינות ועמידה ביעדים. עם זאת, כדי באמת להרוויח, יש להשקיע בבחירה נבונה. יש לבדוק מהו הניסון הרלוונטי של רואה החשבון, מול אלו בעיות יצא לו להתמודד בתחום וכמובן כיצד הוא השכיל לפתור אותן.

מתפקידי רואה חשבון בחברת הייטק

לסיכום נציין שרואה חשבון אחראי על שורה ארוכה של משימות מתחום ההייטק. הוא אחראי על עמידה בתקנים בינלאומיים, על התנהלות מול מס הכנסה, להעניק שירותי הנהלת חשבונות כוללים, לבנות תוכנית עסקית, לייעץ לגבי תכנון מס שוטף, להכין תקציב וכדומה. בנוסף, רואה חשבון תורם לא מעט בכל הנוגע לניהול תזרים מזומנים, ניהול אופציות, גיוס והשמה, יצירת שיתופי פעולה וכדומה. מכאן שרואה חשבון ייעודי עבור חברת הייטק מעניק מעטפת שירותים ייחודית והכרחית, מהווה נדבך חשוב ביותר מהצלחת החברה.