בשנים האחרונות אנו עדים  למגמה שבמסגרתה יותר  ויותר עובדים במקצועות הדיגיטל סובלים מבעיות בכתפיים, גב ואפילו צוואר, בעקבות ישיבה ממושכת אל מול המסך. למעשה, עובדים שעוסקים במקצועות הדיגיטל נדרשים לעבוד מול המחשב שעות ארוכות, כאשר צריך להפנים כי לישיבה ממושכת יש השלכות לא רק מבחינת כאב אלא גם כיווץ של השרירים, צמצום המרווחים בין החוליות וכן הסטה של חוליות עמוד השדרה, כחלק מנזקים ארוכי טווח.

אם גם אתם מוצאים את עצמכם לא קמים מהכיסא, להלן כל השיטות שיסייעו לכם להמשיך את שגרת העבודה – אבל גם לשמור על הבריאות.

הליכה

הליכה היא פעילות ספורטיבית מומלצת מאוד בעבור מבוגרים שעובדים הרבה שעות מול המסך, כאשר ניתן בהחלט להקדיש שעה ביום לטובת הליכה בשעות הבוקר לפני תחילת העבודה או בסיום. אפשר לרכוש זוג אופנתי כמו נעליים של אדידס ובכך להגביר את המוטיבציה לצאת להליכה. אם אתם מוצאים את עצמכם נשאבים לעבודה, שימו את הנעליים בסמוך לעמדת העבודה והכינו מראש את הבגדים כמו גם אוזניות, כך שתוכלו להזכיר לעצמכם לצאת ולהתאוורר אבל גם לבצע פעילות ספורטיבית מצוינת גם בהיבט הבריאותי אבל גם בהיבט הנפשי.

יציאה להפסקה

שימו לעצמכם תזכורת בכל שעה לצאת להפסקה של רבע שעה עד עשרים דקות. נצלו אותה לטובת הליכה קצרה מחוץ לבית או המשרד. לא פעם בעקבות עומס עבודה שוכחים לקום ולצאת להפסקה ועל כן מומלץ להכניס מראש התראות להפסקה במכשיר הסלולר, ובכך להוביל לנוהל שמזכיר לכם לקום מהכיסא ולצאת להפסקה בין השלמת משימה אחת לשנייה.

 

 

מתיחות

השהות הארוכה מול המסך גורמת לכיווץ של השרירים וגם לכאב. אחת לכמה שעות רצוי להקדיש חצי שעה לטובת מתיחות, כאשר במדריך הבא תוכלו למצוא את כל הטיפים לתרגילי מתיחות שיאפשרו לכם  למתוח את השרירים ובכך להרגיש טוב יותר, בייחוד אם אתם חשים כי בעקבות העבודה אתם מכווצים. חצי שעה בבוקר של מתיחות לפני תחילת יום עבודה יאפשר לכם להרגיש הרבה יותר טוב עם עצמכם ועם יום העבודה המתקרב.

ישיבה זקופה

מנח הגוף שלכם משפיע מאוד על היכולת להמשיך לעבוד אך גם לשמור על שרירים חזקים. הקפידו להזכיר לעצמכם לשמור על ישיבה זקופה הכוללת הארכה של הגב וכתפיים בגובה הצוואר. בנוסף, רצוי לבצע רכישה של שולחן עמידה המאפשר לכם להמשיך לעבוד אבל גם לעמוד במקביל ובכך להזרים את הדם לכל חלקי הגוף, כל זאת כחלק ממגמה שהולכת וצוברת תאוצה ובמסגרתה יותר ויותר משרדים כמו גם עובדים בבית מעבירים את השולחן הביתי לשולחן מוגבה.

לוח איזון

רכישה של לוח איזון מהווה דרך מצוינת ליצור שגרה ספורטיבית, במסגרת של העבודה. לוח איזון הוא לוח עשוי עץ ומחובר לגלגל, כאשר מה שנדרש מכם הוא לשמור על שיווי המשקל. מדובר בלוח מצוין בעבור עובדים במקצועות הדיגיטל מאחר וניתן לקחת אותו למשרד או אפילו להשתמש בו בבית, כל זאת כחלק מפיתוח של יכולות פיזיות שיגיעו לידי ביטוי גם בזמן העבודה.

לסיכום

כעובדים עסוקים שעובדים במשך שעות ארוכות מול המחשב, המחיר הבריאותי והנפשי אותו אתם משלמים הוא גבוה ובעל השלכות גם לטווח הרחוק. בשביל להימנע מהנזקים, מומלץ ליישם את הטיפים אותם הצגנו לכם כאן, וזאת מתוך מטרה ליצור שגרת עבודה בריאה שתוביל לא רק לשיפור הפרודוקטיביות אלא גם ליצירה של אורח חיים בריא.