טיפים למציאת עבודה בתחום הדיגיטל

 

תחום הדיגיטל מאפשר לנו למצא עבודה שהיא גם מאד מספקת מצד אחד, וגם מתגמלת מהצד השני. זהו תחום מאד דינמי שמשתנה ללא הרף. אז נכון, זה משהו שאומרים על תחומים רבים, כאן זה נכון. הדרישות הבסיסיות בתחום הזה הן יכולות אישיות, יכולות ללמוד מאד מהר ויכולת להיות קריאטיבי ולתת פתרונות מחוץ לקופסה לבעיות שעולות. ישנן משרות שיוכלו לספק לכם הרבה ניסיון ואפילו לשלוח אתכם ביום מין הימים לקריירה עצמאית. איך אנחנו משיגים משרה בתחום הדיגיטל? על מה חשוב לשים את הלב ואילו פעולות לנקוט? המאמר הזה מיועד גם לחברה שכבר עובדים בדיגיטל ורוצים לשפר עמדות וגם למי שחושב לקפוץ למים הקרים ולנסות את מזלו בעבודה כזו.

 

טיפ ראשון: עשו שיעורי בית

ממש כמו כל דבר בחיים, קודם לומדים, בודקים ומתכננים ורק אז עושים. מציאת עבודה בתחום הדיגיטל היא לא שונה מכך. הפעולה הראשונה שאנחנו ממליצים לכם לעשות היא פשוט לבדוק את המשרות בתחום וכמה מרוויחים בכל אחת. חפשו אחרי טבלת שכר הייטק אמינה שיכולה לתת לכם אינדיקציה לאיזה משרות הן מבוקשות ומתגמלות. בדקו מהן הדרישות לכל משרה וכיצד תוכלו להתאים אליה. שימו לב שבמשרות מאד מבוקשות תתכן גמישות בקריטריונים. אם אין גמישות כזאת, תמיד תוכלו להשלים את החסר על ידי לימודים… מה שמוביל אותנו לטיפ השני:

 

טיפ שני: לעולם אל תפסיקו ללמוד

עולם ההייטק והדיגיטל משתנה כל הזמן וזה אומר שאתם חייבים לעקוב אחריו. מה שזה אומר מבחינה פרקטית זה שיש לכם שני אפיקים של לימודים והכשרות שאתם צריכים לתחזק:

לימודים פורמליים – כאן אנחנו מדברים על כל סוג של לימודים החל מתואר באוניברסיטה, קורסים שונים ואפילו סדנאות וימי עיון שונים. ניהול נכון של המשאבים שלכם (זמן וכסף) יוביל לכך שתצברו ידע בתחומים שיובילו אתכם לבסוף להיות מאד תחרותיים בשוק העבודה.

לימודים לא פורמליים – לא פחות חשובים מהלימודים הפורמליים, כאן מדובר בצורה שונה של קבלת מידע. אנחנו מתכוונים לקריאת מאמרים מקצועיים למשל. זה יכול להשאיר אתכם מעודכנים לא רק בנושא עצמו, אלא גם לגבי מה שמעבר, הנפשות הפועלות, אנשי מפתח בתעשייה, המצאות, חידושים ואפילו רכילות מקצועית שחשובה גם כן.

טיפים למציאת עבודה בתחום הדיגיטל

טיפ שלישי: צברו ניסיון רלוונטי

זכרו דבר פשוט, הדרך למשרת החלומות שלכם עוברת דרך משרות אחרות. למעשה, אתם יוצאים לדרך ארוכה בה תעברו משרות גם בתוך הארגונים וגם בין חברות שונות. מה שזה אומר זה שאתם צריכים לחשוב גם על מה שהמשרה הבאה שלכם תיתן לכם בשביל להתקבל ולהצליח במשרה שאחריה. למעשה, יש אנשים שמתכננים אפילו יותר משתי משרות קדימה. הם לא יודעים כמובן איפה בדיוק תהיה כל משרה, אבל כן יש להם רעיון כללי לגבי הכיוון. לעיתים זה אומר להתפשר על שכר, תנאים או אפילו מיקום בשביל לעבוד במקום ובתפקיד שיקנו לכם ניסיון רלוונטי לשוק העבודה בעתיד.

 

טיפ רביעי: חיפוש עבודה תמידי

אל תשאירו את חיפוש העבודה רק למתי שנמאס לכם מהמשרה שלכם או לזמן שפוטרתם. חיפוש עבודה הוא משהו שתמיד רץ לו ברקע. הכנסו למודעות דרושים, הכנסו לסקירות שונות לגבי שוק העבודה וגם התעניינו לגבי לימודים והדרכות שונות. זה ישאיר אתכם 'חמים' ויקל על חיפוש העבודה כאשר באמת תהיו מוכנים לקפוץ אל המשרה הבאה שלכם.

 

טיפ חמישי: טפחו קשרים

עולם ההייטק והדיגיטל מתאפיינים בחילופי משרות מהירים. לא עוד עבודה עם קביעות באותו מקום עבודה במשך עשרות שנים… זה אומר שאנשים שעובדים אתכם היום, לא יהיו לידכם בעוד כמה חודשים או שנים ספורות. אותם קולגות לעבודה ואפילו בוסים הם המפתח שלכם לשמוע ולהתעדכן לגבי משרות חדשות. שמרו על קשרים טובים עם אותם אנשים. יש כיום דרכים מצוינות לעשות זאת: לינקדאין היא כמובן הרשת החברתית שנבנתה בשביל העניין הזה. עוד דרכים יהיו שמירה על קשר דרך הפייסבוק או אפילו קבוצות וואטסאפ של קולגות לעבודה.

 

סיכום

עולם הדיגיטל דורש מאיתנו הרבה יכולות. חלק מאותן יכולות הן כמובן גם הצורך בשיווק עצמי והחיפוש המתמיד אחרי משרות. מי שמתרגל להשקיע חלק מסוים מהזמן שלו בקידום אישי, זוכה בגדול ומגיע בסופו של דבר לעבודה שאותה רצה.