קידום אתרים לעמותות

קידום אתרים לעמותות

אם אתם פעילים בעמותה כלשהי, גדולה או קטנה, וותיקה או כזו שהרגע נוסדה – אתם בוודאי רוצים להפיץ את הרעיונות שלה, לגייס תמיכה, כספים וכוח אדם. אחת הדרכים הכי טובות לעשות זאת היא באמצעות אתר אינטרנט כמובן. אתר כזה יכול לספק הרבה מידע לגולשים בו ולהניע אותם לפעולה: תרומת כסף, הצטרפות לעמותה או אפילו הצטרפות לרשימת תפוצה או חתימה על עצומה כלשהי. הבעיה הגדולה עם אתר אינטרנט שכזה היא שקשה מאד להביא אליו תנועת גולשים. רבים מקימים אתר אינטרנט לעמותות ולא מעריכים נכונה את האתגר הזה. בסופו של התהליך, אותם אנשים מוצאים את עצמם עם אתר מפואר אבל ללא כל תנועה רלוונטית. מה שיותר חמור הוא שרבים גם לא מכניסים את נושא הקידום לתקציב ולמעשה נשארים ללא תקציב קידום אתרים. אתר מקודם באופן נכון הוא זה שיביא את התוצאות השיווקיות הרצויות לעמותה שלכם.

אתר לעמותות – כיצד נקדם אותו?

כאשר מדובר בעמותות, כל שקל קובע ולכן חייבים לבחור באפיקי שיווק יעילים. כחלק מדרכי שיווק של עמותות, יהיה כמובן גם אתר אינטרנט מקודם. כיצד נקדם אתר כזה? מה חשוב לדעת בנושא? המאמר הזה מיועד לכל מי שמפעיל אתר אינטרנט לעמותות ורוצה לקדם אותו.

אי אפשר לבד

הדבר הראשון שאתם צריכים להכיר בו הוא שקידום אתר אינטרנט הוא תחום מקצועי ביותר. אל תנסו להיכנס לפרויקט כזה לבדכם ללא ניסיון. חשוב שתכירו את נושא הקידום בכדי שתוכלו להעסיק מקדם אתרים טוב ולהבין מה הוא עושה. לעיתים תוכלו גם לעזור בעצמכם בכל מיני פעולות, עוד נגיע לזה. המשיכו לקרא בשביל להבין טוב יותר את התהליך.

קידום אתרים לעמותות

קישורים

אחד הדברים החשובים ביותר לאתרי אינטרנט ובכלל זה אתרים לעמותות הוא נושא הקישורים החיצוניים. בגוגל מתייחסים בחשיבות רבה לנושא הזה. קישור טוב הוא כזה שמגיע מאתרים סמכותיים כגון פורטלים גדולים, אתרים של מוסדות או אפילו אתרי ממשל ברמה הלאומית או העירונית. כאשר מדובר בעמותות, זה אומר שנושא הקישורים יכול לקבל הרבה תנופה. הנושא של העמותה שלכם יכול להתממשק עם תחומים רבים עליהם יש מידע באתרי ממשל או פורטלים. כל התממשקות כזאת יכולה להוביל לקישור שיעזור לכם מאד בקידום האתר. לדוגמא – אם אתם מפעילים עמותה שמתעסקת בחינוך פיננסי, אולי תוכלו להגיע לאזכורים באתרים של משרד החינוך או אפילו באתרים של בתי ספר שונים. זה יתרום רבות לקידום של האתר שלכם. עמותות העוסקות בנושאי סביבה יוכלו למצא שיתוף פעולה עם אתר החברה להגנת הטבע למשל וכו'. זוהי פעולה שתוכלו לעזור בקידומה אפילו אם יש לכם מקדם מקצועי. רצוי שאת הקישור עצמו הוא ינחה כיצד לבצע מכיוון שיש בזה דקויות מקצועיות.

תוכן

תוכן הוא הנושא השני בוא תוכלו לעזור למקדם האתרים שלכם להגיע לתוצאות. אם אתם פעילים בעמותה, סביר להניח שאתם נלהבים לגבי הנושא המקודם בה והפעילויות השונות. זה כבר מהווה בסיס טוב בכדי שתוכלו לייצר תוכן מעולה מכל הסוגים: טקסטים, תמונות, סרטונים וכו'. כל אלו יעזרו לאתר שלכם להתבלט במנוע החיפוש של גוגל ולהביא אתכם קדימה בתוצאות החיפוש.

רשתות חברתיות

עוד נושא שתוכלו לתרום בו הוא בכל הנוגע לרשתות חברתיות. שתפו את הפעולות של העמותה שלכם והמידע עליה ברשתות השונות. צרו קהילה מסביב לעמותה וצרו קישורים מהפוסטים השונים אל האתר. זה יהוו סיגנל חברתי חזק מאין כמוהו בשביל גוגל. העובדה שמדובר בעמותה תקל עליכם למצא קהל שיעזור לכם לקדם את מטרות העמותה, להיות מאד פעיל ברשתות השונות וכך לקדם את אתר האינטרנט. זוהי פעולה שתוכלו לעשות לבד אבל רצוי כן להיוועץ במקדם האתרים שלכם בכדי שיכווין אתכם מעט כך שתקבלו יותר השפעה לכל פעולה שלכם וכך תתרמו לתנועת גולשים לאתר.

סיכום

קידום אתר של עמותה צריך להיעשות כמו כל קידום אתר רגיל. היתרון בעמותה הוא כאמור הקהילה שיש מסביבה בדרך כלל ואשר יכולה לתרום ל'באז' הראשוני ולדחיפת האתר ברשתות השונות. טיפ אחרון בנושא יהיה רשימת תפוצה. אם אין לכם עדיין רשימת תפוצה וניוזלטר, כדאי שתשקלו לעשות זאת. זהו אחד מכלי השיווק והקידום היעילים ביותר, בוודאי כאשר מדובר בעמותה. שיהיה בהצלחה!