נמאס לכם מהשגרה המשרדית? מחפשים דרך להפיח קצת חיים באווירה ולחזק את הקשר בין העובדים במשרד שלכם? החגים הם הזדמנות מושלמת לעשות זאת! במאמר זה, תוכלו לקבל מספר טיפים פשוטים ויעילים שיעזרו לכם ליצור אווירה חגיגית במשרד שתגרום לעובדים שלכם לחייך ולחכות בקוצר רוח לחגיגות הבאות.

יצירת אווירה חגיגית

אחד ההיבטים הבסיסיים של חגיגת החגים במשרד הוא יצירת אווירה חגיגית, כי בינינו – כששגרה מרגישה כמו נצח, כולנו כעובדים מחכים לסיבה למסיבה מדי פעם. ניתן לעשות זאת באמצעים פשוטים, אבל יעילים, כמו עיצוב חלל המשרד. בחג החנוכה למשל, שבו נהוג להדליק נרות ביחד, תוכלו להציב חנוכייה במקום מרכזי במשרד שבו כולם מתאספים בדרך כלל, כמו חדר ישיבות או קפיטריה. כמו כן, בראש השנה תוכלו לקשט את החלל בסמלי החג כמו רימונים, צנצנות דבש ועוד.

עודדו את העובדים להשתתף

מעורבות העובדים היא המפתח להצלחת חגיגות החגים במשרד. עודדו את העובדים להשתתף באירועים אלה ולהציע רעיונות חדשים לפעילויות בנושאי החג, שיהיו שבירת שגרה מרעננת מהעבודה השוחקת של היומיום. פעילויות כאלה תורמות מאוד לאווירה ולמוטיבציה של העובדים, שלפעמים נשחקת בגלל השגרה.

נוסף על כך, פעילויות ומשחקים יכולים לסייע לעובדים ממחלקות שונות להתערבב ולהכיר אחד את השני טוב יותר. לדוגמה, במשרדי עבודה רבים נהוג שבפורים משחקים גמד וענק, משחק שבו כל עובד מפתיע עובד אחר עם מתנה קטנה מבלי לחשוף את זהותו, ובסוף המשחק כל אחד צריך לנחש מי הביא לו את המתנה. מומלץ להגדיר מראש שסכום המתנה לא יעלה על כמה עשרות בודדות של שקלים כדי שכולם יקבלו מתנות פחות או יותר שוויוניות ולא יקרה מצב שמישהו נותן מתנה בעלת ערך ומקבל מתנה שלא תואמת את ההשקעה שלו.

 

 

אוכל וכיבוד לפי המסורת

כל חג מאופיין במסורת מסוימת שכוללת גם אוכל שנהוג לאכול במהלכו. בחג החנוכה למשל, אחרי שאתם מדליקים את הנרות עם יתר העובדים, תוכלו לכבד אותם עם סופגניות מושחתות שהזמנתם מראש למשרד, כפי שנהוג לאכול במהלך חג החנוכה. בחג השבועות נהוג לאכול מוצרי חלב, ואפשר לערוך ארוחת צוהריים חגיגית עם העובדים עם קייטרינג חלבי ומושקע. בכל אירוע, בין אם על האש עם העובדים או ארוחת חג חלבית, הקפידו להשתמש בכלים חד פעמיים אקולוגיים כדי שהעובדים לא יצטרכו לעסוק אחר כך בשטיפת הכלים – מה גם שעובדים ששומרים כשרות בוודאי יעדיפו לאכול מכלים כאלה.

מתנת חג לעובדים

חופשת חג היא מבורכת תמיד, אבל בואו נודה על האמת – עובדים רבים מחכים בקוצר רוח לתקופות של חגים כדי לקבל את מתנת החג שלהם. כמעסיקים, כדאי לכם להעניק לעובדים מתנה כיפית ושימושית שהעובדים שלכם יעריכו ויגמלו לכם עליה בעבודה פרודוקטיבית, כי היא גם תתרום למיתוג המעסיק שלכם. המתנה שבמשרדים רבים נוהגים לתת היא שובר מתנה כספי למגוון רשתות ומקומות בילוי, אבל תוכלו להעניק במתנה גם מוצרים שנראים לכם שימושיים לעובדים ושיוכלו לשפר את האווירה שלהם במשרד ובעבודה בכלל, כמו קופסאות מתנה חגיגיות, תיק ללפטופ, כוסות תרמיות איכותיות, מוצרים משרדיים ועוד.

לסיכום

חגים הם הזדמנות נהדרת לשבור את השגרה, להגביר את המוטיבציה של העובדים ולחזק את תחושת השייכות שלהם לחברה שלכם. זכרו, הכי חשוב הוא ליצור אווירה של כיף, חגיגיות ופתיחות. תנו לעובדים שלכם להרגיש מוערכים ומהווים חלק חשוב מהחברה, כי החגיגות הן בשבילם!